Evi Soyuldu Duruşma Ertelendi

Tuncel Nalbantoğlu’nun evinin soyulmasına dair duruşma ertelendi.

Evi Soyuldu Duruşma Ertelendi
Kıbrıslı Türk işadamı Tuncel Nalbantoğlu’nun güney Londra’daki evini soyarken darpeden dört soyguncu ile ilgili dava Haziran ayına ertelendi.
 
Geçen yıl Haziran ayında Vatan Catering’in sahibi tanınmış Kıbrıslı Türk işadamı Tuncel Nalbantoğlu ve eşi Türkan Nalbantoğlu’nu, evinde darp ederek soyan dört şüpheli ile ilgili Croydon Crown Court’ta Pazartesi günü başlayacağı açıklanan dava 22 Haziran’a ertelendi.
 
Bromley polis dedektifi Gary Head ve ekibinin titiz çalışması sonucu, soygunun planlayıcısı olduğu öğrenilen ve daha önce Nalbantoğlu’nun yanında çalışmış olan Nahit Zahit Said ile suç ortakları Julie Willam ve Riz Miller geçen yıl Ekim ayında, Scarlett Hudson (20) ise geçen hafta yakalanarak tutuklanmıştı.
 
PLANLAYAN TÜRK VE ÜÇ ARKADAŞI
 
Polis, soygun ve darp olayını gerçekleştiren dört kişilik çetenin planlayıcısının Nahit Zahit Said isimli Kıbrısı Türk olduğunu belirlemişti. Kıbrıslı 42 yaşındaki Nahit Zahit Said, bir yakının cenazesi sırasında polisler tarafından yakalanmıştı.
 
Bromley Magistrates Court’ta görülen ilk mahkemede, savcı olay gunünü hatırlatarak, Tuncel Nalbantoğlu’nun sabah işe gitmek için hazırlanıp kapıyı açınca iki soyguncu tarafından tartaklanarak etkisiz hale getirildiğini, eşini de öldürme tehdidi ile evindeki kasayı açtırıp para ve mücevherleri alıp kaçtıklarını söyledi.
 
İki soyguncu Riz Miller ve Julier Willam’ın soygundan sonra siyah Astra marka araba ile kuzey Londra’ya geçtikleri kameralardan tespit edildiği de duruşmada ifade edildi.
 
Julier Willam’ın, cekedinden düşen düğmesi DNA tespidi sonucu belirlenirken, düğmenin işadamı Tuncel Nalbantoğlu’nu darp ederken düştüğü belirlenmişti.
Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2015, 16:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER