Eroğlu: Suriye Çok Büyük Hata Yaptı

KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Türkiye Cumhuriyeti’ne ait keşif uçağının Suriye tarafından düşürülmesinin yanlış olduğunu, Suriye’nin yapmaması gereken büyük bir hata yaptığını anlatırken, bunun sorgulanması gerektiğini söyledi.

Eroğlu: Suriye Çok Büyük Hata Yaptı

Eroğlu, Türkiye Cumhuriyeti’ne ait keşif uçağının Suriye tarafından düşürülmesinin kasıt olup- olmadığının değerlendirilmesi gerektiğini söyledi. Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, ihtar yapılması halinde bunun Türk uçağı olduğunun anlaşılmış olacağını, silahsız bir keşif uçağını düşürmenin yanlış olduğunu belirtti. Türkiye Cumhuriyet yetkililerin birkaç günden bu yana konuyla ilgili toplantı yaptığını ve bugün bazı açıklamalarda bulunacaklarını hatırlatan Eroğlu, Türkiye Cumhuriyeti yetkililerin şu ana kadar olayı soğukkanlılıkla izlediklerini; aynı tutumu sürdüreceklerini düşündüğünü söyledi.

Cumhurbaşkanı Eroğlu, sonuçta iki pilotun hala bulunamadığını, bunun büyük kayıp olduğunu, bunları da değerlendirince konuyu basite indirgememek gerektiğini belirtti. Eroğlu uçağın kara kutusu bulununca bazı şeylerin netleşeceğini de kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2012, 17:05
YORUM EKLE

banner47