banner9

Erdoğan'a Suikast Planı!

Yunan basını, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik suikast planı yaptıkları ileri sürülen 9 DHKP-C'linin yakalanıdığını duyurdu.

Erdoğan'a Suikast Planı!

Yunanistan'da tutuklu bulunan terör örgütü DHKP-C'nin 9 üyesinin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a suikast planladıkları öne sürüldü.
İddia, Yunanistan'da yayımlanan To Vima gazetesinde yer aldı. Habere göre Yunan polisinin düzenlediği operasyonda bazı notlar ele geçirildi. Bu notlarda, örgüt üyelerinin, Erdoğan'a roketatar, el bombaları ve molotofkokteylleri ile suikast planladığını gösteren bir taslak ortaya çıkarıldı.
İddiaya göre suikast planı, Cumhurbaşkanı'nın Atina ziyaretinde, konvoyunun geçişi sırasında gerçekleştirilecekti. İki taraftan roketatarlarla saldırı düzenlenecek ve bir grup örgüt üyesi de aracın arkasından saldırıya devam edecekti.

Yunan polisinin, Atina'nın doğusundaki Parnitha Dağı eteklerinde gömülü olduğu tahmin edilen roketatar ve mühimmatların bulunması için çalışmalarına devam ettiği belirtildi. 
Terör örgütü DHKP-C'nin 9 üyesi, kasım ayı sonunda Atina'da düzenlenen operasyonla yakalanmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan da, aralık ayının başında temaslarda bulunmak için Atina’ya gitmişti.

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2017, 09:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER