banner51

Erdoğan O Ankette Kaçıncı Sırada?

ABD merkezli Time Dergisi'nin düzenlediği "Yılın Kişisi" listesinde bu yılki adaylar açıklandı. Siyaset, sanat, spor ve iş dünyasından pek çok ismin bulunduğu liste için oy verme süresi 6 Aralık gecesi saat 23.59'da sona erecek. 2014 yılının kişisi, 10 Aralık'ta açıklanacak.

ABD 'nin dünyaca ünlü haber dergisi Time, 'Yılın kişisi' anketini başlattı. Her yıl yapılan anket sonuçları kamuoyuna açıklanırken Yılın Kişisi oyların yanı sıra dergi editörlerinin tercihi ile seçiliyor. ABD'li dergisinin başlattığı ankette siyasetçi, bilim insanı, oyuncu terör örgütü lideri gibi farklı kategorilerde 50 kişi yer alıyor. 
 
ERDOĞAN DA LİSTEDE 
 
Listede, Türkiye 'den tek bir isim var. Geçtiğimiz yıllarda da Time'ın 'Yılın Kişisi kim olmalı?' anketinde ismi yer alan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, listede 39'uncu sırada yer alıyor. Time'da Erdoğan için kaleme alınan tanıtım yazısında Başbakanlığı'nın son yıllarında yaşanan hükümet karşıtı gösterilere rağmen Türkiye'de halkın seçtiği ilk Başkan olarak tarihe geçtiği belirtiliyor. 
 
PUTİN, OBAMA'YA FARK ATTI 
 
Time anketinin zirvesinde yüzde 10.3 oyla Hindistan Başbakanı Narendra Modi geliyor. 2014 Hint genel seçimlerinde belirleyici bir zafer ile Bharatiya Janata Partisi lideri olduktan sonra Hindistan Başbakanı olan Hintli politikacı Modi, Time anketinde önde. Listenin ikinci sırasında ise bir kişi değil, bir grup yer alıyor. Ferguson Protestocuları ankette yüzde 10,3 oy alırken Rusya lideri Putin ankette ABD Başkanı Obama'ya açık ara fark attı. 
 
IŞİD LİDERİ DE LİSTEDE 
 
Ankette, İran Cumhurbaşkanı Ruhani ve IŞİD lideri Bağdadi de yer alıyor. 
 
Time'ın hazırladığı ankete katılım 6 Aralık gecesi saat 23.59'da sona eriyor. Yılın Kişisi anketini kazanan ise 10 Aralık tarihinde ilan edilecek.
 
Derginin internet anketinde geçen sene ilk sırada yer alan Sisi ve üçüncü sıradaki Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Time yazıişlerinin sıralamasına girememişti. 
 
 
 
 
Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2014, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER