Enerji sektörünün kalbi Dubai'de attı

Sektör devlerinin teknoloji yarışının son durağı 6-8 Mart 2018 tarihlerinde Dubai’de gerçekleşen Middle East Electricity Fuarı’ydı. Her yıl binlerce firmayı ağırlayan fuar bu yıl da önemli firmalara ev sahipliği yaptı. Enerji sektörünün en önemli firmalarından biri olan Uskuna Mühendislik de bu uluslararası düzeyde gerçekleştirilen fuarda yerini aldı.

Enerji sektörünün kalbi Dubai'de attı

Dünya enerji sektörünün nabzını tutan Middle East Electricity Fuarı bu yıl 43. kez ziyaretçilerine kapılarını açtı. 6-8 Mart 2018 tarihlerinde Dubai’de gerçekleşen fuarda Uskuna Mühendislik’in standı katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü. 

“Yıldırımdan Korunma Sistemleri” üzerine Türkiye’den katılan tek firma olma özelliği taşıyan Uskuna Mühendislik’in temsilcileri, 3 gün süren fuarda birçok ülkeden ve farklı sektörlerden alanında uzman isimlerle bir araya geldi. 

"YILDIRIMDAN KORUNMA SİSTEMLERİ" ÜZERİNE TÜRKİYE'DEN KATILAN TEK FİRMA

Uskuna Mühendislik Genel Müdür Yardımcısı Cüneyt Kulaklı fuarın firmaları için oldukça verimli geçtiğini belirterek, “Dünyanın en itibarlı fuarlarından biri olan Middle East Electricity 2018 Fuarı’nda; “Yıldırımdan Korunma Sistemleri” üzerine Türkiye’den katılan tek firmaydık. 3 gün süren bu etkinlikte birçok ülkeden ve farklı sektörlerden katılan firmalar ile görüşme fırsatı yakaladık. Özellikle Pakistan, Romanya, İran ve Umman ülkelerinden gelen firmalarla yakın temaslarımız oldu. Ayrıca Dubai Ticaret Müşavirimiz Sayın Hasan ÖNAL, İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Rıdvan Mertöz ve Sarkuysan Elektrolitik Bakır Sanayi ve Ticaret A.Ş. CEO’su Sayın Sevgür Arslanpay standımızı ziyaret ederek, bilgi alışverişinde bulundular. Hindistan Distribütörümüz Jef Techno firması Genel Müdürü Sayın KANESAN standımızda bizi ziyaret etti, kendisi ile hem mevcut faaliyetlerimiz hem de geleceğe dönük projelerimiz üzerine konuştuk.” dedi.

USKUNA MÜHENDİSLİK HAKKINDA:

Uskuna Mühendislik Ltd. Şti. 2011 yılında İzmir'de Elektrik Mühendisi Ramazan KÖSE tarafından kurularak faaliyetlerine başlamıştır. Şirketin faaliyet konuları her türlü elektrik mühendisliği hizmetleri, proje ve taahhüt hizmetleri, topraklama sistemleri, yıldırımdan korunma sistemleri, trafo merkezi, enerji nakil hatları (yerüstü ve yeraltı) tasarım ve taahhüdü, kompanzasyon sistemi, uzaktan sayaç okuma sistemi, enerji kimlik belgesi verme hizmeti, PAT testinin CE standartlarında yapılması, yüksek gerilim tesis işletme sorumluluğu gibi elektrik mühendisliğinin gerektirdiği tüm proseslerdir.
 

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2018, 14:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER