banner51

Dünyanın En Yaşlı Adamı

Hintli Feroz-ud-Din Mir, 1872 yılında doğduğunu öne sürdü. Mir’in iddiaları doğru çıkarsa Guiness Rekorlar Kitabı tarafından yaşayan en yaşlı insan olarak ilan edilecek.

Dünyanın En Yaşlı Adamı
10 Mart 1872 doğum tarihli resmî bir nüfus cüzdanına sahip olduğunu belirten Hintli Feroz-ud-Din Mir, şimdiye kadar 4 ayrı evlilik yapmış ve eşlerinin ölümünden sonra sonuncu ve beşinci eşiyle Hindistan’ın Kuzey Keşmir bölgesinde yaşıyor.
 
141’inci yaşıyla dünyanın en yaşlı insanı olduğunu iddia eden 10 çocuk sahibi Hintli adamın gerçek yaşı Guinness Rekorlar Kitabı yetkilileri tarafından araştırılıyor.
 
Yaşının doğru çıkması durumunda Feroz, Guinness Rekorlar Kitabı’na göre dünyanın en yaşlısı olarak bilinen 115 yaşındaki Japon kadın Misao Okawa’nın rekorunu egale etmiş olacak ve en yaşlı insan ilan edilecek. Dünyanın en yaşlı erkeği olarak kayıtlara geçmiş olan 116 yaşındaki Japon Jiroemon Kimura ise geçen ay hayata gözlerini yummuştu.
 
 
Hintli Feroz, 141 yaşına rağmen rahatça yürüyebiliyor ve zayıflamış görme yetisine rağmen, aile üyelerini halen tanıyabiliyor.
 
(NTV)
Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2013, 13:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER