banner51

Dünyanın En Büyük Otomobil Fuarı Paris'te

Fransa’nın başkenti Paris’te iki yılda bir düzenlenen ’Motor Show’, Porte de Versailles Fuar Sergi alanında kapılarını halka açtı.

Dünyanın En Büyük Otomobil Fuarı Paris'te
Bugün açılan ve 19 Ekim’e kadar açık kalacak fuar 2-3 Ekim’deki basın günleri ile başladı. Paris Motor Show’da 50’den fazla yeni ve konsept araba yer alıyor. Paris Motor Show’da olarak bilinen Paris Dünya Otomobil Fuarı, 1898 yılından beri yapılıyor ve 112 yıllık bir geçmişe sahip. Motor Show dünyanın en büyük fuarları arasında ilk sırada yer alıyor.
 
Paris Dünya Otomobil Fuarı her iki yılda bir Frankfurt ile dönüşümlü olarak düzenleniyor. 19 Ekim’e kadar ziyaret edilebilecek fuar 96 bin metrekarelik alan 9 ayrı bölümü kapsayan Paris Motor Show’da büyük otomobil markaları 16 gün boyunca konsept otomobillerini sergileyerek birçok yeni araba keşfetme fırsat sunuyor. 10 yaş altı çocuklardan ücret alınmayan fuarda Hibrid ve elektrikli araç testleri 2 numaralı bölümde kurulan pist üzerinde fuar süresince yapılabilecek. 8 numaralı salonda da ’Moda ve Otomobil’ konsepti yer alıyor. Fuarda markaların yeni modellerinin zenginliği dikkat çekiyor. Citroen (Divine DS), Peugeot (Exalt, Quartz), Renault (Twingo, Espace) Audi TT, BMW Série 2 Fiat 500 X, Jaguar XE, Jeep Renegade, Mazda MX5, Mini 5 portes, Opel Corsa, Skoda Fabia, Smart Forfour et Fortwo, Golf Sportsvan, Volvo XC 9, Fransız yan konsept arabaları Renault Eolab, Peugeot 208 ve Citroën C4 Hybrid Air 2L ile fuara ev sahipliği yapıyor.
 
 
Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2014, 13:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER