Dünyaca ünlü şef ve televizyoncu Anthony Bourdain intihar etti

Dünyaca ünlü ABD’li şef, yazar ve televizyoncu Anthony Bourdain, hayatını kaybetti. 61 yaşındaki şefin intihar ettiği bildirildi

Dünyaca ünlü şef ve televizyoncu Anthony Bourdain intihar etti

Bourdain, CNN için hazırladığı ‘Parts Unknown’ programı için Fransa’daydı. Program, Türkiye televizyonlarında ‘Anthony Bourdain ile Dünyadan Lezzetler’ ismiyle biliniyor.

CNN’nin haberine göre Bourdain, yakın arkadaşı Fransız şef Eric Ripert tarafından bu sabah otel odasında hareketsiz halde bulundu.

Yemek kültürü ve seyahat hakkında kitapları, televizyon programları ve belgeselleri bulunan ünlü şefin nasıl ve neden hayatına son verdiği henüz bilinmiyor.

ANTHONY BOURDAİN KİMDİR?

Anthony Michael Bourdain (d. 25 Haziran 1956, New York City), ABD'li yazar ve New York'taki Brasserie Les Halles 'ın baş şefi.

Yemeğe olan düşkünlüğü genç yaşta ailesi ile Fransa'ya yaptığı bir gezi ile başladı. Bir istiridye teknesinde ilk defa istiridyeyi tattı ve o günden beri iyi veya kötü değişik tadlar bulmak üzere dünyayı dolaşmaktadır. 2005'te Travel Channel adlı TV kanalında "No Reservations" adlı bir TV serisi üretmiştir.

BOURDAİN'IN YAZDIĞI KİTAPLARI

Kitchen Confidential: Adventures in the Culinary Underbelly, 

Cook's Tour: In Search of the Perfect Meal, 

Gone Bamboo,

Bone in the Throat, 

Typhoid Mary (An Urban Historical), 

Anthony Bourdain's Les Halles Cookbook,

The Bobby Gold Stories,

The Nasty Bits

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2018, 15:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER