Dünya Bu Kadını Arıyor

Fransız polisi market baskınında öldürülen Amedy Coulibaly’nin eşi Hayat Boumeddiene’yi arıyor.

Dünya Bu Kadını Arıyor
Fransa’da Kuaşi kardeşlerin ve market baskını yapan Amedy Coulibaly’nin düzenlenen operasyonlar sonrası öldürülmesine rağmen Fransız polisi, market baskınından kaçarak kurtulmayı başaran Hayat Boumeddiene’yi her yerde arıyor.
 
İngiltere casuslarının terör komplolarını zamanında ortaya çıkarttığı söyleyen İngiliz gizli servisi MI5’ın önde gelen ismi Andrew Parker, Fransa’daki saldırıların kopyası eylemlerin İngiltere’de beklendiğine dikkat çekerken "Şimdi İngiltere hedef" uyarısında bulundu.
 
Yahudi süpermarketine yapılan operasyonda öldürülen saldırgan 32 yaşındaki Amedy Coulibaly’nin resmi nikahsız eşi Hayat Boumeddiene’nin baskının başında kocasının yanında olduğu, sonradan kargaşadan yararlanarak kaçtığı öğrenildi. Peçesiz hiç görülmeyen aşırı radikal dinci saldırganın, Amedy Coulibaly’nin silahlı soygun suçundan girdiği hapisten çıkması için evlenmeden önce Amedy Coulibally’i dört yıl beklediği bildirildi.
 
Haberi geniş veren Daily Mail gazetesi, Amedy Coulibaly’nin Hayat Boumeddiene’yi radikalleştirdiğini öne sürdü. Fransa’da 48 saat hayatı durduran 4 teröristten biri olan Amedy Coulibaly’nin baskının başında yanında olan sevgilisinin silahlı ve tehlikeli olduğuna dikkat çekildi.
Paris Porte Vincennes marketinde öldürülen terörist zanlısının imam nikahlı eşi Hayat Boumedienne'in Ocak ayının başında, daha yolda öldürülen polis olayı olmadan önce Fransa'dan ayrıldığı haberi alındı.
 
Madrid-İstanbul uçağı ile 2 Ocak’ta Türkiye'ye geldiği açıklanan Fransa'nın en çok aranan kadını olan Hayat Boumedienne'in 
Türkiye-Suriye sınırını 8 Ocak’ta geçtiği ve şu anda Suriye'de olduğu Le Monde.fr sitesinden Türk kaynaklara dayandırılarak verildi. 
 
9 Ocak Madrid-İstanbul yolcu listesinde görünen Hayat Boumedienne isimli uçak biletinin kullanılmadığı gelen haberler arasında.
 
Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2015, 23:12
YORUM EKLE

banner47