Düğünü kana buladılar!

Afganistan'ın başkenti Kabil'de düğün salonunda meydana gelen patlamada çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği bildirildi

Düğünü kana buladılar!

Afganistan’da bir otelde yapılan düğünde intihar saldırısı düzenlendi. Saldırıda, 63 kişi hayatını kaybederken, 180 kişi ise yaralandı.

Saldırı, başkent Kabil’deki Shahr-e Dubai Oteli’ndeki bir düğünde düzenlendi. İçişleri Bakanlığı’nın açıkladığına göre, saldırıda 63 kişi hayatını kaybetti, 180 kişi ise yaralandı.

İçişleri Bakanlığı sözcüsü Nasrat Rahimi, intihar saldırısının düğündeki insanların arasında düzenlendiğini; saldırıyı henüz üstelenen bir terör örgütünün olmadığını bildirdi.

Yaralıların tedavi altına alındığı belirtildi. Saldırıyı henüz üstlenen olmadı.

1 TON PATLAYICI ELE GEÇİRİLDİ

Afganistan İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Kandehar bölgesinde yapılan operasyonda 1 ton patlayıcının ele geçirildiği belirtildi. Açıklamada, bu tür ele geçirmelerin, Afgan Ulusal Savunma ve Güvenlik Güçlerinin (ANDSF) teröristlerin yıkıcı faaliyetlerini ve sivillerin korunmasını engelleme konusundaki ‘sürekli artan kabiliyetini’ gösterdiği belirtildi.

İNTİHAR SALDIRISINI DEAŞ ÜSTLENDİ

Afganistan’ın başkenti Kabil’deki Shahr-e Dubai Oteli’nde yapılan düğün sırasında düzenlenen intihar saldırısını DEAŞ üstlendi. Saldırıda, 63 kişi hayatını kaybetmiş, 180 kişi ise yaralanmıştı. Terör örgütü DEAŞ, saldırının intihar bombacısı Abu Asim Al-Pakistani tarafından düzenlendiğini açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2019, 13:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER