banner9

Dubai'de Gökdelen Yangını!

Dubai'de, binlerce kişinin havai fişek gösterilerini izlemek üzere çevresinde toplandığı The Address Hotel'de yangın çıktı.

Dubai'de Gökdelen Yangını!
Dubai'de, binlerce kişinin havai fişek gösterilerini izlemek üzere çevresinde toplandığı The Address Hotel'de yangın çıktı.
 
Birleşik Arap Emirlikleri'nde yayın yapan haber sitelerine göre, neden çıktığı henüz belirlenemeyen yangın kısa sürede büyüdü ve alevler otelin 20 katını birden sardı.
 
Gulf News'a konuşan Dubai Sivil Savunma'dan bir yetkili, yangın çıkar çıkmaz otelin boşaltıldığını ve yangın alanında üç ekibin birden çalıştığını söyledi. Yetkili, yangının "büyük ölçüde kontrol altına” alındığını da ekledi.
 
Aynı zamanda alışveriş merkezi de olan binada yangından tahrip olan katlarda çökmelerin de başladığını söyleyen bir görgü tanığı da "Binadan büyük parçaların düşüyordu" dedi.
 
Dünyanın en yüksek binası olarak bilinen 828 metrelik Burj Khalifa Kulesi'nin yakınlarındaki otel ve rezidansın hemen tüm katlarına yayılan yangında ölen ya da yaralananlar konusunda henüz bir açıklama yapılmadı.
Dubai Marine'nın yakınlarındaki otelin ve Burj Khalifa Kulesi'nin çevresinde toplanan binlerce kişi, 400 bin LED ışığı ve 1.6 ton havai fişek ile hazırlanan yeni yıl gösterilerinin başlamasını bekliyordu.
 
TÜRK FUTBOLCULAR YANGINDAN ETKİLENMEDİ 
 
Dubai'deki dünyanın en yüksek gökdeleni Burj Halife yakınlarında bulunan bir otelde yılbaşı etkinlikleri hazırlığı yapıldığı sırada çıkan yangından, Türk futbolcuların etkilenmediği öğrenildi.
 
Sarı-lacivertli kulüp, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Futbol dünyasından pek çok ismin de yılbaşı tatilini geçirdiği Dubai'de bir otelde çıkan yangın haberini üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Profesyonel futbol takımımızdan bu kentte tatil yapan oyuncularımızla temasa geçilmiş ve futbolcularımızın yangın bölgesine uzak bir yerde konakladıkları ve oyuncularımızla ilgili endişe edilecek bir durum olmadığını öğrenmiş bulunmaktayız" denildi.
Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2015, 00:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER