Cumhurbaşkanları da Aşık Olur

Fransız magazin dergisi "Closer", bir süredir kulaktan kulağa dolaşan Cumhurbaşkanı François Hollande ile ünlü aktrist Julie Gayet arasındaki aşkı görüntüledi.

Cumhurbaşkanları da Aşık Olur

 

"Başkanı’nın Gizli Aşkı" başlığını kullanan dergi, 7 sayfalık haberinde, Hollande’nin kask giyerek motosikletle 41 yaşındaki sevgilisi Gayet’in evine girerken çekilen fotoğralarını yayınladı.
 
Haberde, Hollande’nin, en güvendiği korumalarından biri olan "Michel"in kullandığı motosikletle Gayet’in oturduğu apartmana geldiği ve sık sık geceleri ünlü aktrist ile buluştuğu iddia ediliyor. Dergi, başında kask olan kişinin Hollande olduğunu ileri sürerek, buna kanıt olarak daha önce bazı resmi temaslarda giydiğiayakkabılarını gösteriyor.
 
Habere sert tepki gösteren 59 yaşındaki Fransa Cumhurbaşkanı ise, özel hayatına yönelik bir saldırı olarak nitelediği haber için dergiye dava açacağını söyledi ancak iddiaları yalanlamadı.
 
Dergi ise, geçtiğimiz yıl basında birçok kez spekülasyon olarak gündeme gelen Hollande ve Gayet arasındaki ilişkiyi, "her ikisinin çılgınca risklere girmeyi göze alacak kadar güçlü bir tutku" olarak niteledi.
 
Haberde, fotoğrafların 30 Aralık’ta çekildiği belirtiliyor. Habere göre, Hollande motosikletle Gayet’in evine gelmeden yarım saat önce, bir koruması apartmanı kontrol ediyor. Hollande geceyi burada geçirdikten sonra sabah saatlerinde koruması apartman dairesine kruvasan getiriyor. Üç saat sonra da Hollende, geldiği gibi yine başında kaskla apartmandan ayrılıyor. Kısa bir süre sonra da kapıdan Gayet çıkıyor.
 
Dört çocuğunun annesi olan Segolene Royal’dan 2007’de ayrılan ve Elysee Sarayı’nda gazeteci Valerie Trierweiler yaşayan Hollande, bir haber ajansına yaptığı açıklamada, "Her vatandaş gibi özel hayatın gizliliği hakkının olduğunu" söyleyerek, dergiye karşı "hukuki yollara başvuracağını" söyledi.
 
Bu arada sözkonusu fotoğrafların, derginin internet sayfasından, ünlü aktristin avukatının müdahalesi sonucu kaldırıldığı belirtildi. Dergi editörü Laurence Pieau da, haberi doğrulayarak, aktristin avukatı aracılığıyla talepte bulunmasının ardından fotoğrafları internet sitesinden kaldırdıklarını dile getirdi.
 
"DOĞRULUĞUNDAN EMİNİZ"
 
Pieau, Gayet’in oturduğu apartmanın Elysee Sarayı’na yakın bir bölgede bulunduğunu belirterek, fotoğraflardaki kasklı kişinin Hollande olduğunu belirterek, "Bu bilginin doğruluğundan emin olmasaydık, haberi fotoğraflarla yayınlayarak risk almazdık" yorumunda bulundu.
 
Pieau, "Zaten bu yönde söylentiler vardı. Biz de bu bilgiyi teyit fotoğrafları çektikten sonra haberi yayınlamakta bir sakınca görmedik. Bunu halk arasında çok fazla kimse bilmiyordu, gülüp geçinen bir iddia olarak konuşuluyordu. Bizim görevimiz, gerçeklerin geniş halk kitleleri tarafından duyulmasını sağlamak" diye konuştu.
 
Bu arada haberin, yüksek işsizlik oranları ve genel ekonomik sıkıntılar yaşayan Fransa’da Hollande’ye olan desteği olumsuz etkileyeceği belirtiliyor.
 
Perşembe günü ülke genelinde yapılan anket, katılımcıların sadece yüzde 25’inin Hollande’ye güvendiğini ortaya koymuştu. İddia edilen ilişkinin doğrulanması halinde, Hollande’nin çok daha ciddi sıkıntılarla karşı karşıya kalacağı ifade ediliyor.
Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2014, 11:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER