banner51

CHP Lyon Birliği Kuruldu

Fransa’nın Lyon şehrinde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Lyon Birliği kuruldu.

CHP Lyon Birliği Kuruldu
CHP Fransa Birliği Başkanı Hüseyin Çiçek, CHP Fransa Birliği’nin 2013 senesinde Fransa’nın Başkent’i Paris’te kurulduğunu, o tarihten bu yana da Türkiye konsolosluklarının olduğu sehirlerde örgütlenme faaliyetlerini sürdürdüğünü söyledi.
 
İlk örgütlenmenin Strasbourg şehrinde yapıldığını daha sonrada Nantes ve Lyon şehirlerinde gönüllüler arasında seçim yapılarak geçici ilk yönetici kadroların belirlendiğini açıklayan Hüseyin Çiçek, bunun hemen ardından Bordeaux ve Marsilya şehirlerine geçerek böylece CHP Fransa Birliğinin ilk çekirdek yapısını oluşturacaklarını söyledi. Marsilya yapılanması ile birlikte toplan 6 yapıya sahip olan CHP Fransa Birliği’nin yeni bir yönetimle bir çatı kuruluşuna sahip olacağını açıklayan Çiçek, artık kendilerinin de Türk siyasetinde yer alacaklarını söyledi
 
Avrupa’daki Yapılanma konusunda çok geç kaldıklarını ve bunu bir öz eleştiri olarak söylediğini belirten CHP Birliğinin başkanı Hüseyin Çiçek şunları kaydetti:
 
“Bizleri boşa almasınlar. Türkiye’deki siyasi yapılanlamalar, bizi Anadolu’nun Kuvayi Milliyesi olarak görsünler. Bizi Fransa’daki Jön Türkler olarak görsünler. Yani yüreğimiz hiçbir zaman ülkemizden toprağımızdan kopmadı. Bu örgütlenmede öyle şeylere şaFakat ben bir öz eleştiri olarak şunu söyleyebilirim. Maalesef partimizin bu konuda çok geç kaldığını gördük. Diğer örgütlenmeler çok isim vermesem bile herkesin, en düşüğünün 30 senelik örgütlenmeleri varken, maalesef biz 2 seneden beri örgütleniyoruz."
 
CHP Lyon Birliği geçici Başkanı Nedim Koçak ise CHP Lyon Birliği ilk toplantısını kalabalık bir gönüllüler topluluğu ile yapmış olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ve insanların bu konuda büyük bir beklentilerinin olduğunu ifade etti. CHP’nin artık Avrupa’da hak ettiği yere gelmesinin gerektigini belirten Nedim Koçak, hep beraber bu amaç icin çalışacaklarını söyledi.
 
Lyon CHP Birliği’nde Başkan Nedim Koçak, Şahin Çubuk ve sekreter Derya Koçak görev yapıyor.
Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2015, 21:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER