'Cehennem Melekleri'ne Baskın

Almanya'da polis, kendilerini Hells Angels (Cehennem Melekleri) olarak adlandıran motosiklet kulübü üyelerine yönelik eş zamanlı operasyonlar düzenlendi.

'Cehennem Melekleri'ne Baskın

Kuzey Almanya'nın çeşitli bölgelerinde yürütülen operasyonlar kapsamında, terörle mücadele polisi Cehennem Melekleri çetesinin Hanover bölümü liderinin evine baskın düzenledi.

Baskınların hedefinde aralarında genelev ve barların da olduğu 80 bina vardı. Cehennem Melekleri'nin Hanover bölümü lideri Frank Hanebuth'un evine yapılan baskında özel "GSG 9" taktik birliği de görev aldı. Çete üyelerinin insan ve silah kaçakçılığı gibi suçlar işlediğinden şüpheleniliyor.

Soruşturmanın yaralama ve yolsuzlukla ilgili bölümü çetenin özellikle kuzeyde bulunan Kiel kenti bölümüne yönelik olduğu söyleniyor. Mahkeme bu senenin başlarında bölümün kapatılmasına karar vermişti. Alman basınına göre polis, çeteyle ters düşen ve Türk olduğu düşünülen bir kişinin de cesedini arıyor. Otomatik silahlar ve kar maskeleriyle ağır ahşap ön kapıyı aşan polislerin, binaya girebilmek için helikopterlerden iplerle aşağıya indikleri belirtiliyor. Polislerin Hanebuth'un köpeğini vurdukları da iddia edildi.

Operasyon sırasında evinde olduğu düşünülen Hanebuth, Kiel kentinde üslenen Cehennem Melekleri'yle ilişkilendirilen suçlardan haberdar olmak ve hatta emirleri vermiş olmakla suçlanıyor. Hanebuth'un avukatı Goetz Von Fromberg, müvekkilinin söz konusu suçlara karışan kimseyi tanımadığını söyleyerek iddiaları reddetti.

Hells Angels (Cehennem Melekleri) motosiklet grubunun adı sürekli organize suçlara karışıyor. ABD Adalet Bakanlığı grubu organize suç örgütü olarak sınıflandırıyor.

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2012, 15:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER