banner51

Çavuşoğlu Konsolosluk Binasını Açtı

Brüksel’de bulunan Dışişleri bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Yenilenen Brüksel Başkonsolosluğu’nun açılışını yaptı.

Çavuşoğlu Konsolosluk Binasını Açtı
Belçika Brüksel Başkonsolosluğunun yenilenen binasının açılışına katılan bakan Mevlüt Çavuşoğlu’na AK Parti Bursa Milletvekili Tülin Erkal Kara, Büyükelçi Hakan Olcay, AB Büyükelçisi Selim Yenel, Brüksel Başkonsolosu Barış Ulusoy, Basın Müşaviri Veysel Filiz, UETD Belçika Başkanı Basir Hamarat eşlik etti. Restore edilen Brüksel Başkonsolosluğu binasının açılışına çok sayıda davetli ve bazı sivil toplum kuruluş temsilcileri katıldı.
 
Açılışta konuşan Brüksel Başkonsolosu Barış Ulusoy “Başkonsolosluğumuz yeni yüzüyle siz değerli vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuştur. Başkonsolosluğumuzun yeni yüzü hayırlı uğurlu olsun” dedi.
 
Düzenlenen törende konuşan Büyükelçi Hakan Olcay “Vatandaş memnuniyeti düşünülerek, tepeden tırnağa yenilenerek, hizmet alanı iki katına çıkmıştır. Yeni yüzüyle Brüksel Başkonsolosluğumuz, dış temsilciliklerimiz ve bilhassa başkonsolosluklar arasında örnek gösterilecek bir duruma gelmiştir” dedi.
 
Restore edilen Brüksel Başkonsolosluğu açılışında konuşan Bakan Çavuşoğlu “Bizlerle bugün beraber olduğunuz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Yenilenen Brüksel Başkonsolosluğu’nu birlikte açıyoruz. Bugün aynı anda Başkonsolosumuz Barış Ulusoy’un doğum günü olması daha farklı oldu, doğum gününü kırk bir kere kutlarım. Ay yıldızlı bayrağımızı her yerde dalgalandırmak için temsilcilikler açıyoruz. Birçok ülke temsilciliklerini azaltırken kapatırken, biz dünya genelinde temsilciliklerimizi çoğaltıyoruz. Türkiye’de de temsilcilik sayıları artıyor, New York’tan sonra ikinci sıradayız. Vatandaşlarımızın ayağına hizmet götürüyoruz. Gençlik köprüleri oluşturuyoruz, Yurtdışında yaşayan bütün gençlerimizin Türkiye’ye davet ederek, gelmelerini sağlıyoruz ve onları en az bir kez ağırlamak istiyoruz. Bu yıl bin gencimiz Türkiye’ye gelecek, bunu önümüzdeki yıllar beş, on binlere çıkarmak istiyoruz. Tüm amacımız yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızı yalnız bırakmamak, onların yanında olmak ve Türkiye Cumhuriyeti’nin yanında olduğunu hissetmenizi sağlamak. Geçtiğimiz yıl Belçika’ya göçün 50. Yılını kutladık. Bugün Belçika’da ve Avrupa Ülkelerinde Türk vatandaşları her alanda yer almakta ve Türk işadamları Avrupa’nın ekonomisine katkı sağlıyor. Şunu bilmenizi isteriz Türkiye Cumhuriyeti, Bakanlığımız, çalışanlarımız her zaman sizin hizmetinizde ve hizmetinizde olacaktır” dedi.
 
Dışişleri Bakanı, beraberindeki heyetle birlikte kurdeleyi keserek vatandaşlarla sohbet edip sorunlarını dinledi ve fotoğraf çektirdi.
Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2015, 22:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER