banner51

Cannes'te İstanbul Da Var!

CANNES Uluslararası Lüks Seyahat Fuarı’na (ILTM) katılan Paris Türk Büyükelçiliği Kültür ve Turizm Müşavirliği Türk resepsiyonu düzenledi. Resepsiyonun onur konuğu olan Louis Vuitton markası dünyanın en önemli şehirlerinin yer aldığı Şehir Rehberi’ne İstanbul’u ekleyerek koleksiyonunu genişletti.

Cannes'te İstanbul Da Var!
 
Cannes Uluslararası Lüks Seyahat Fuarı’na katılan Paris Türk Büyükelçiliği Kültür ve Turizm Müşavirliği Türk resepsiyonu düzenledi. Türkiye’nin ve dünyanın en lüks seyahat ürünleri tedarikçilerinin katıldığı gecede ’Şehir Rehberi’ kitabına İstanbul’u ekleyen Louis Vuitton markası resepsiyonun onur konuğu oldu. Resepsiyona Paris Büyükelçisi Hakkı Akil ve eşi İnci Akil, Marsilya Başkonsolos’u Deniz Erdoğan Barım, Paris Kültür ve Tanıtma Muşaviri Serra Aytun, Ataşe Gökhan Çete, Mulhouse THY Müdürü Muammer Ensar Karabulut, Louis Vuitton rehber yazarlarından Antony Doucet ve çok sayıda tedarikçi firma temsilcisi katıldı.
 
Resepsiyonda konuşan Paris Büyükelçisi Hakkı Akil, "Türkiye Fransa’ya çıkarma yapmaya devam ediyor. Paris’te Türk film haftası vardı. Birçok oyuncu ve yönetmenimizle, lüks turizm sektörümüzün temsilcileri ile Cannes’dayız. Türkiye’nin standını gezdiğimde gurur duydum. Fransızlardan sonra elli altı katılımcısı ile fuarın en büyük katılımcı ülkesi konumundaydık. Türkiye ve Türk turizmi en iyi şekilde ve en üst düzeyde, lüks markalarımızla temsil ediliyor. Louis Vuitton’un çıkardığı rehberde İstanbul’un da tanıtımı yapıldı. Dünya turizminde en ön sıralarda olması lazım. Bu da İstanbul’un artık dünyanın en önemli ilk beş altı destinasyonu arasına girdiğini gösteriyor. Louis Vuitton’nun temsilcisi bunu açık bir şekilde ifade etti. Türkiye’de düzenlenen kültürel etkinlikler, kongrelerle İstanbul Türk turizminde ciddi bir merkez konumuna geldi" dedi.
 
Resepsiyona katılan Marsilya Başkonsolos’u Deniz Erdoğan Barım, "Türk firmalarını bölgemizde görmek gurur verici. Lüks Turizm yapan şirketlerimiz ve bunların yoğun katılımı ülkemizin bölgede tanıtımı açısından çok yararlı. Ayrıca Marsilya Başkonsolosluğu olarak vatandaşlarımıza duyurarak vatandaşlarımızı müteşebbisliği özendirmeye gayret ediyoruz. Bölgede ülkemizi başka bir yönü ile misafir etmiş tanıtmış oluyoruz" ifadelerini kullandı.
 
Paris Kültür ve Tanıtma Muşaviri Serra Aytun ise şunları söyledi: "Türkiye’nin uzun yıllardır katıldığı bir fuar. Her yıl mevcudiyetimizi artırıyoruz. Bu yıl iki yüz elli metre kare ile temsil ediliyoruz. Türkiye Lüks Turizm açısından ideal bir ülke. Tarihi ve kültürel zenginliği ve verdiği hizmet kalitesi, misafir perverliği, kaliteli tesisleri, dört mevsimi ve her tür turizm çeşidinin uygulanabildiği nitelikleri ile bu tür turizm için ideal bir ülke. İş dünyasına ait bir fuar. Randevularla görüşmeler gerçekleşiyor. Ülke olarak platformu oluşturmaya çalışıyoruz. Louis Vuitton rehber yazarlarından Antony Doucet aramızdaydı. Rehberin beklentileri üzerinde ilgi gördüğünü ve bu kitabı çıkardıkları için memnuniyetlerini dile getirdi."
Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2014, 00:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER