Büyükelçi Ozan:'Vicdana Aykırı'

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kosova Büyükelçisi Songül Ozan, Kosova’da terör örgütü IŞİD yanlısı bazı kuruluşlara AK Parti hükümetinin destek verdiği haberlerine tepki gösterdi. Ozan, "Bizi terörle bağlantılı IŞİD gibi terörist gruplarla bağlantılı göstermek hem mantığa hem de vicdana aykırı bir durumdur" dedi.

Büyükelçi Ozan:'Vicdana Aykırı'
Kosova’da terör örgütü IŞİD yanlısı bazı kuruluşlara AKP hükümetinin destek verdiği haberlerine Türkiye Cumhuriyeti Kosova Büyükelçiliği’nden yalanlama gelmişti. Konuyla ilgili DHA mikrofonuna konuşan Türkiye Cumhuriyeti Kosova Büyükelçisi Songül Ozan şunları söyledi:
 
"Bu konu da bizim de büyükelçilik olarak bir açıklamamız oldu. Burada bütün Türk kurumları Büyükelçiliğimiz, TİKA, Yunus Emre TKM, Diyanetimizin bütün kurumları hepsi Kosova kuralları ve uluslararası hukuk kuralları çerçevesinde hareket ediyorlar. Kosova kurum ve kuruluşlarıyla çeşitli işbirliği projeleri gerçekleştiriyorlar. Biz binlerce vatandaşı terör mağduru olmuş bir ülkenin çocuklarıyız, insanlarıyız, kurumlarıyız. Bizi terörle bağlantılı IŞİD gibi terörist gruplarla bağlantılı göstermek hem mantığa hem de vicdana aykırı bir durumdur. Biz burada kardeş Kosova halkıyla tarihin derinliğinden gelen bir dostluğu beraberliği paylaşıyoruz ve paylaşmaya birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Bu tür vicdana, akla, mantığa uymayan hiçbir temeli olmayan mesnetsiz iddialar bizim dostluğumuzu kardeşliğimizi ve beraber işbirliğimizi hiçbir şekilde gölgeleyemez, leke düşüremez."
Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2014, 19:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER