Brüksel'de Türk Standı Büyük İlgi Gördü

Belçika’nın başkenti Brüksel’de düzenlenen 57. uluslararası turizm fuarında Türk standı büyük ilgi gördü.

Brüksel'de Türk Standı Büyük İlgi Gördü
 
Bu yıl 57.si düzenlenen Uluslararası Brüksel turizm fuarında Türk standını ziyaret edenlerin arasında Büyükelçi Hakan Olcay’da vardı. Türk standını uğrayan ziyaretçiler çok güzel tanıtım yapıldığını dile getirerek, Belçika Büyükelçiliğimiz nezrinde Kültür ve Turizm ataşesi olarak görev yapan Murat Alıcıgüzel’i tebrik ettiler. Türk standında Türkiye mutfağını tanıtan ikramların sunulması ziyaretçileri çok memnun etti.
 
THY Türkiye’nin tanıtımı için büyük çapta bir standla katıldı. Fuara katılan Büyükelçi Hakan Olcay “ Belçika’da görevim süresince bu yıl üçüncu defa katılıyorum. Bu sene yoğun bir ilgi var katılım açısından, ulusal standımızın dışında bir çok katılan Türk firmalar var. Son dönemlerdeki olumsuz gelişmeler turizm sayısında inişler olacagını işaret etse de, El birliği ve bu güzel organizasyonlarla Türist sayısını arttıracagımıza inanıyorum” dedi.
 
THY Belçika müdürü Veysel Serdar “ Biz THY olarak Belçika’da düzenlenen bu fuara her yıl katılıyoruz. Burada Ülkemizin tanıtımına gelişimine bir katkıda bulunmak istiyoruz, bunuda Belçika’da bütün platformlarda üzerimize düşen sorumluluğun gereği olarakta yerine getiriyoruz. THY son yıllarda göstermiş olduğu gelişim dönüşüm, Ülkemiz açısından ayrı bir katma değer oluşturuyor, bu katma değeri daha ileriye, gelecege taşımak için çaba gösteriyoruz” dedi.
 
Türizm fuarında bir çok ülkeler dikkatleri çekmek için çeşitli müzikler, gösteriler, çekilişler düzenlenirken, Genç Türk girişimciler Ahmet, Yusuf Söğüt tarafından dansözlü gösteriyle Türkiye tanıtımı yapıldı.
Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2015, 19:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER