Brüksel'de 'Sonsuz Emanet' Sergisi

Brüksel’de bulunan Avrupa Birliği nezdindeki Türkiye Daimi temsilciliği binasının sergi salonunda Gravür sanatçısı Fatih Mika’nın Sonsuz Emanet isimli sergisi sanatseverlerle buluştu.

Brüksel'de 'Sonsuz Emanet' Sergisi
AB Türkiye Büyükelçisi Selim Yenel ve Brüksel Yunus Emre Türk Kültür merkezinin ortaklaşa düzenlediği sergi 25 Şubat 2014 tarihine kadar açık kalacak. Sanatçı Fatih Mika’nın segilenen gravür çalışmaları, sanatçının Türkiye’de geçirdiği dönemleri İstanbul’un tarihi ve kültürünü yansıtıyor.
 
AB Büyükelçisi Selim Yenel’in serginin açılışına katılanlara yaptığı konuşma sonrasında, sanatçı Muhammed Yıldırır’ın keman dinletisinden sonra, davete katılanlar sergiyi gezdi.
 
Gravür sanatçısı Fatih Mika "Konu olarak ’Sonsuz Emanet’ benim üzerimde üç tane ciddi emanet var 1. Doğa, bu hepimize emanettir aslında, 2. Geleneksel sanatlarımız, 3. Gravür sanatımız. Bunun için adını ’Sonsuz Emanet’ koyduk" dedi.
 
SANATÇILARIMIZ EN İYİ ELÇİLERİMİZDİR.
 
AB Büyükelçisi Selim Yenel "Bu esasında geçen sene başlattığımız bir serinin devamıdır. AB temsilciliğimiz olarak burada binamızda bulunan salonu hem değişik, hem kültürel faaliyetlerde kullanıyoruz. Dolayısıyla bu tür faaliyetler Türkiye’nin iyi ve doğru anlatılması için güzel fırsatlar. Türkiye’nin doğru anlaşılması ve güzel anlatılması gerekiyor, bazen yanlış anlaşılmalar oluyor. Sanatçılarımız en iyi elçilerimizdir bizim bu çerçevede" dedi.
 
Geceye katılan davetlilerde sergiyi beğendiklerini dile getirdiler. Serginin açılışına katılanlara Türk mutfağından lezzetler ikram edildi.
Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2014, 17:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER