'Bizler Terörist Değiliz' Diye İsyan Ettiler

Yunanistan’ın Makedonya sınırında bulunan mülteciler polis barikatını aştı. Yunanistan’ın Makedonya sınırında Ağustos ayından bu yana süren sığınmacı krizi devam ederken, Suriye, Afganistan ve Irak’tan gelen 1300 civarında sığınmacı ellerinde “ırkçılığa hayır”, “hareket özgürlüğü”, “geri dönmeyeceğiz” dövizleri taşıyarak “biz terörist değiliz” sloganı atıyor.

'Bizler Terörist Değiliz' Diye İsyan Ettiler
Açlıkla mücadele eden ve çoğunluğu kadın ve çocuklardan oluşan sığınmacılar, Yunanistan ile Makedonya arasındaki demiryolunu da 3 gündür ulaşıma kapatmaya devam ediyor.
 
Makedonyalı yetkililer, Sırbistan, Hırvatistan ve Slovenya’nın yaptığı gibi, ülkelerinde savaş olmayan mültecileri sınırlarından içeri almama kararı almıştı. İçeri alınmayan mülteciler Idomeni kasabasında bekletiliyor.
 
“FRANSA İÇİN ÜZGÜNÜZ AMA BİZ TEHLİKELİ İNSANLAR DEĞİLİZ
 
“Fransa için üzgünüz ama bizler tehlikeli insanlar değiliz” yazılı dövizler taşıyan mülteciler, “bizler barış ve iyi bir yaşam istiyoruz” diyerek Yunanistan’ı protesto ediyor.
 
Yunanistan’ın göçten sorumlu bakan Mouzalas ise geçtiğimiz Cumartesi günü Idomeni’deki mültecileri ziyaret etmiş ve Makedonya’nın ülkeye almadığı mülteciler için Başkent Atina’ya otobüs kaldırılmasını önermişti.
Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2015, 13:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER