banner9

Birliğinin Kurulması Anlaşmasını Askıya Aldı

Kosova’da 4 aydan bu yana büyük protestolara, mecliste göz yaşartıcı gazın atılmasına, muhalif milletvekillerinin gözaltına alınmasına neden olan, Sırp Belediyeler Birliğinin kurulması anlaşması, Kosova Hükümeti tarafından askıya alındı.

Birliğinin Kurulması Anlaşmasını Askıya Aldı
Kosova Hükümeti, dün akşam saatlerinde yazılı bir açıklama ile, Anayasa Mahkemesi’nin kesin kararına kadar, Sırpların çoğunlukta olduğu Belediyeler Birliği’nin kurulmasını öngören Anlaşma ile ilgili tüm işlemlerin askıya alındığını duyurdu.
 
Yapılan yazılı açıklamada, Kosova Hükümeti’nin Sırp Belediyeler Birliği Anlaşması ile ilgili her hangi bir faaliyet ya da eylemde bulunmadığı belirtildi. Brüksel’de imzalanan anlaşmayı değerlendirmek için Kosova Anayasa Mahkemesi’ne gönderdiği 30 Ekim 2015 tarihinden itibaren hükümetin anlaşma ile ilgili her hangi bir faaliyette bulunmadığına vurgu yapıldı. Yazılı açıklamada, Anayasa ve yasalara saygılı olan Kosova Hükümeti’nin söz konusu anlaşma ile ilgili tüm faaliyetleri askıya aldığı kaydedildi. Kosova Hükümetinin aldığı bu kararın, muhalefet partilerini memnun edip etmeyeceği ve eylemlere son verip vermeyeceği merakla bekleniyor.
 
 
Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2015, 11:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER