Berlin, Çarşı Mitinge Hazırlanıyor

Türkiye’de en çok tanınan futbol taraftar grubu Çarşı’nın Almanya kolu ’Berlin Çarşı’, Gezi olayları sırasında gözaltına alınan 35 Çarşı üyesi hakkında verilen ’Hükümeti yıkmaya teşebbüs’ kararını protesto etmek için Almanya’nın Köln kentinde mitinge hazırlanıyor.

Berlin, Çarşı Mitinge Hazırlanıyor
 
’Darbe suçlaması’ ile yargılanan Çarşı Grubu için, adalet istiyoruz. Çarşı iftiraya karşı” sloganıyla Köln ’de 14 Aralık 2014 tarihinde miting yapmaya hazırlanan Çarşı Berlin, İstanbul’da yargılanan arkadaşlarına sahip çıkacak.
 
Organizesini Duisburg Çarşı Taraftar Derneği’nin üstlendiği mitinge, Köln Atatürkçü Düşünce Derneği’nin de destek vereceği açıklandı. Miting komitesi, Duisburg Çarşı Taraftar Derneği Başkanı Ali Muarrem Fidan imzasıyla hazırlan ve basına gönderilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:
 
"Bu taraftar grubu şu anda Türkiye’de darbecilik ile suçlanmaktadır. Yargılanmaları halinde taraftarlarına ömür boyu hapis cezası verilecektir. Çarşı’ya gönül vermiş kişileri olarak Türkiye’deki arkadaşlarımızın arkasında olduğumuzu belirtip kamuoyunu mevcut hükumetin karşıtlara uyguladığı absürt durumu göz önüne sermek istiyoruz. Çarşı yöneticilerine açılan davayı kabul etmiyor bizi darbeyle suçlamalarına saçma diyoruz. Böyle bir iddianameyi komik ve ciddi alınmayacak derecede gülünç buluyoruz. Beşiktaş halkın takımıdır, tabi ki halkın sorunlarıyla ilgilenecektir. Van depreminde çocuklar için atılan atkılar, lösemi hastaları için yapılan kan bağışı, sokak hayvanlarına yapılan barınaklar, köy okullarındaki çocuklara yapılan yardımlar darbecilikse, hepimiz darbeciyiz."
 
Köln’de bulunan Hans-Böckler-Platz/BF West Meydanı’nda 14 Aralık 2014 tarihinde yapılacak mitinge, Avrupa’nın farklı kentlerinde yaşayan Beşiktaş taraftarlarının katılması bekleniyor.
Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2014, 14:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER