'Ben Böyle Bir Şey Söylemedim'

Birleşmiş Milletler (BM) 69. Genel Kurulu genel görüşmeleri için, ilk kez Cumhurbaşkanı sıfatıyla New York’a gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün BM Genel Sekreteri Ban ki Moon ile görüştü.

'Ben Böyle Bir Şey Söylemedim'
 
Erdoğan, Türkevi’nden BM binasına geçerken gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, bir gazetecinin ’Dış İlişkiler Konseyi Başkanı bir tweetinde "Erdoğan, ABD Başkanı Barack Obama’dan Fethullah Gülen’i istedi, ama vermedi" şeklinde tweet attığını hatırlattı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise "Ben böyle birşey söylemedim" şeklinde cevap verdi.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, temaslara Ban-ki Moon ziyareti ile başladığını söyledi. Erdoğan, "Sadece CFR’da (Dış ilişkiler konseyi) yaptığım konuşma var. Konuşmanın içeriği zaten belli, açıktı. İlk temasımızı şimdi Ban ki-Moon ile yapacağız. Akşam bizim burda bir resepsiyonumuz var. Görüşmelerimize devam edecek" diye konuştu.
 
Dış İlişkiler Konseyi Başkanı Ricahard Haass, Erdoğan’ın Konseyde yaptığı konuşmanın ardından attığı twitte, Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan CFR’da, Obama’dan Fethullah Gülen’in ulusal güvenlik ve terörizm nedeniyle iade isteğini geri çevirdiğini söylemişti.
Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2014, 02:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER