banner51

Belediye Başkanına Tepki

Kosova’da yılbaşı yaklaşırken, Priştine’de sokakların süslenmemesi Katolik Kilisesi ve bazı vatandaşlar tarafından eleştirildi. Priştine Belediye Başkanı Şpend Ahmeti’nin ağır eleştirilere maruz kalması ve bazı medya organlarında yayımlanan karikatürü Kosova’da günün konusu oldu.

Belediye Başkanına Tepki
 
Şpend Ahmeti’nin hoca olduğu ve Noel Baba’yı nakavt eden paylaşımlarda, Ahmeti’nin sarf ettiği öne sürülen “Ben Arnavutça konuşur, Arapça düşünürüm”, “Yen yıl için çatıya bir kaç ışık yerleştireceğim, Noel bayramı ise haramdır” , ” Gözü Batı’da, kalbi Doğu’da” gibi cümlelere de yer verildi.
 
PRİŞTİNE’NİN SÜSLENMEMESİNDEN KATOLİK KLİSESİ RAHATSIZ
 
Noel bayramı ve yılbaşı kutlamalarına yönelik Priştine’de meydanlar ve caddelerin renkli ışıklarla süslenmemesi, Kosova Katolik cemaatinin de tepkisini çekti. Priştine’nin süslemelerden mahrum kalmasının üzücü olduğuna dikkat çeken Kosova Katolik Piskoposluğu tarafından Priştine’nin, yılsonu ve bayramlar için süslenmeyen Avrupa’nın tek başkenti olduğuna dair hatırlatma yapıldı. Priştine “Rahibe Teresa” katedrali papazlarından Yeton Taçi, Facebook hesabından yaptığı açıklamada, Priştine Belediye Başkanı Şpend Ahmeti’nin şehir meydanlarını süslememesi durumunda, 25 Aralık Noel bayramı öncesinde kendilerinin gönüllü olarak şehiri süsleyeceklerini belirtti.
Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2014, 17:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER