Avusturya'daki Türk Derneğinden Ev Ziyaretleri

Avusturya Akdağmadenliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (Akdağ Yar-Der) genel kurulunda başkan seçilen Berat Tatlı ve yönetim kurulu üyeleri hemşerilerinin tek tek evlerine konuk oluyor.

Avusturya'daki Türk Derneğinden Ev Ziyaretleri
Hafta sonları dernek üyelerinin evlerinde sohbetler düzenleyen yöneticilere diğer üyelerin katılması da sağlanıyor. Sohbetlerde ağırlıklı konu olarak memleket hatıraları ilk sırayı alırken Avusturya’daki günlük yaşam da atlanmıyor. Başkan Tatlı, yeni yönetim olarak göreve gelmelerinden itibaren ev ziyaretlerini başlattıklarını belirterek, şöyle dedi:
 
"Diyar-ı gurbette yaşayan hemşerilerimizin dertlerini, sıkıntılarını ve Akdağ Yar-Der derneğimizden beklentilerini bire bir öğrenmek amaçlı bu çalışmayı başlatmış bulunmaktayız. Bilindiği üzere Akdağ Yar-Der kendi öz çizgisinden ödün vermeden halkımızın derneği olmak yolunda ilerlemektedir. Bizler de bünyemizdeki üyelerimizin yaralarına merhem olmaya üzüntülerine çare olmaya ve sevinçlerine ortak olmaya çalışıyoruz. Bu görevi yaparken gerek ekibimiz gerekse ev sahiplerimiz bu durumdan memnuniyetlerini defalarca dile getiriyorlar. Bizler Akdağ Yar-Der çatısı altında toplandık birliğimizin ve dirliğimizin devam olması amacı ile yılmadan usanmadan yolumuza devam edeceğiz."
 
Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2015, 15:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER