Ateşkes Sözde Kaldı: 90 Ölü

Suriyeli muhalifler, Humus eyaletinin Houla bölgesine Beşşar Esad yanlısı güçlerin saldırısı sonucu ölü sayısının 90’a yükseldiğini duyurdu.

Suriye'de ateşkesi denetlemekle görevli 15 Birleşmiş Milletler gözlemcisine rağmen katliam sürüyor.

Suriye'de yönetim karşıtlarına karşı düzenlenen ve ağır silahların kullanıldığı saldırılarda çoğunluğu Humus'ta olmak üzere ölü sayısının 90'a yükseldiği bildirildi.

Londra merkezli Suriye İnsan Hakları İzleme Örgütü, ülkenin iç kesimlerinde yer alan ve birkaç günden bu yana ağır silahlarla saldırıların düzenlendiği bildirilen Hama kentinde 68 kişinin yaşamını kaybettiğini, 85'ten fazla kişinin yaralandığını bildirdi.

Şam'ın birçok semtinde diktatör Esad karşıtı gösterilerde Esad askerlerinin silahla müdahaleleri sonucu 4 kişinin öldüğünü onlarca kişinin yaralandığını kaydeden örgüt, İdlib, Humus, Dera ve Halep'te de güvenlik güçlerince açılan ateşte 18 kişinin yaşamını yitirdiğini bildirdi.

Bu arada, Hama'nın sabahtan bu yana ağır silahlarla bombalandığını ifade eden Hama Genel Devrim Konseyi üyesi Ebu Adnan roketler ve havan mermileri sonucunda 9 çocuk ile 21 kadının hayatını kaybettiğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2012, 14:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER