banner9

Arkadaşına Sığındı

Köln’de iki çocuğuyla yaşadığı evden atılan Türk kadın, arkadaşına sığındı.

Arkadaşına Sığındı
Almanya’nın Köln kentinde, icra memurları tarafından belediyeye ait konuttan iki çocuğuyla birlikte atılan Neriman Şahiner, çareyi bir arkadaşının yanına sığınmakta buldu. Ev sahibi belediye ile 18 yıldır oturduğu konutun tadilatı nedeniyle sorun yaşadığını belirten Neriman Şahiner, Köln’de kiralık ev bulamadığı için çaresiz kaldığını söyledi.
 
Yüksek tansiyon ve astım hastası Şahiner, 4 yıl önce banyosunun fayanslarının kırıldığını ve banyoda küf oluştuğunu, bu yüzden ev sahibi Köln belediyesinden banyonun tamiratını istediğini dile getirdi. Ancak bu talebine bir yıl boyunca cevap alamaması üzerine dava açtı. Bunun üzerine belediye, Şahiner’den oturduğu evi ya satın almasını ya da tahliye etmesini istedi. Malulen emekli Neriman Şahiner belediyeye, evi satın alacak durumda olmadığını bildirdi. 4 Kasım tarihinde icra dairesinden gelen tebligatta Şahiner’den evi 19 Kasım’a kadar boşaltması istendi. Kendisine tanınan iki haftalık sürede yeni bir ev bulamayan Şahiner, icra memurları tarafından evden atıldı.
 
“BİZE ÇOK ACIMASIZ DAVRANILDI”
 
Başvurduğu tüm kapıların kendisine kapandığını belirten Neriman Şahiner yaşadıklarını şöyle anlattı “Ben kiramı düzenli olarak ödedim. Sağlık sorunları yaşadığım halde beni sokağa attılar. Ben sadece ya tamir etmelerini ya da bana yaşayabileceğim bir ev göstermelerini istedim. Fakat anlaşma yoluna asla gitmediler. Ev tahliye edildiği gün, sabah 8-10 kişi geldiler. Avukatım uğraştı ama sonuç alamadı. Kendileri yanlarında doktor da getirmişler. Doktor durumuma bakarak 2-3 gün müsaade edilmesini istedi. Kabul etmediler. Acımasızca kaldırıp sokağa attılar. En azından evimin eşyasını boşaltmak için zaman istedim. Eşyaların birazı depoda, birazı komşularda. Ben gidip daha görmedim, dayanamıyorum çünkü. Bu kış gününde çok perişan haldeyiz. Gündüzleri dışarıda geziyorum akşam arkadaşımın evine geliyorum. Bulmak istiyorum ama ev bulamıyorum. Bize çok acımasız davranıIdı.”
 
Görüntü dökümü
 
-Neriman Şahiner ile röportaj
 
-Detaylar
 
-Tahliye belgesinin görüntüsü
 
-Akrabalarıyla konu hakkında konuşurken görüntüler
 
 
Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2015, 13:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER