Anneye Ömür Boyu Hapis!

Almanya'nın Hamburg kentinde Türk anne Melek Yetiş, 3 yaşındaki kızı Yağmur'u döverek ölümüne neden olmuştu. O anneye, ömür boyu hapis cezası verildi.

Hamburg kentinde 2013 yılı aralık ayında küçük kızı Yağmur'u döverek ölümüne neden olduğu gerekçesiyle yargılanan 27 yaşındaki Melek Yetiş hakkındaki karar açıklandı.
 
Geçen yılın Aralık ayında 3 yaşındaki kızı Yağmur'u döverek, ölümüne neden olan ve Alman medyasının yakından izlediği davada yargılanan Melek Yetiş'e, Alman yasalarının öngördüğü en yüksek ceza olan ömür boyu hapis cezası verildi. Baba Hüseyin Yetiş'e de kızını korumadığı ve ihmalden dolayı 4,5 yıl hapis cezası verildi. 
 
Öte yandan, Yağmur Yetiş, 2013 yılının ocak ayında da kafatasındaki yaralanma nedeniyle hastaneye kaldırılmış ve adli tıp uzmanları kötü muamele şüphesiyle suç duyurusunda bulunmuştu. Götürüldüğü hastanenin acil servisindeki doktorlar da Yağmur'un cesedine morlukları gizlemek için makyaj yapıldığını tespit etmişti.  Yağmur'un vücudunda 83 yaralanma, kol kırığı ve ezikler tespit edilmişti.
 
Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2014, 14:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER