Ameliyatta akılalmaz unutkanlık!

İngiltere'nin saygın sağlık yayınlarından British Medical Journal (BMJ), akıllara durgunluk veren bir olayı okuyucularıyla paylaştı. Ameliyat olduktan sonra kan tükürmeye başlayan bir hastanın boğazına takma dişlerinin kaçtığı 8 gün sonra fark edildi.

Ameliyatta akılalmaz unutkanlık!

BMJ’da yer alan olaya göre adı açıklanmayan hasta, karın duvarındaki iyi huylu bir kitlenin alınması için geçen yıl ameliyata alındı. Ancak operasyondan 6 gün sonra hastaneye gidip katı hiçbir şey yiyemediğinden şikayet etti.

Doktorlar, ameliyat sırasında boğazına sokulan tüp nedeniyle, solunum yollarında bir enfeksiyon oluştuğunu düşündü ve hastaya antibiyotik ve steroid verdi. Hasta 2 gün sonra aynı şikayetle geri dönünce, doktorlar boğazını inceledi. İnceleme sonucu ses tellerinin üzerine yarım yuvarlak bir nesne olduğu fark edildi.

‘KAYIT ALTINA ALINMALIYDI’

Hasta bu noktada, doktorlara 3 takma dişten oluşan protezini ameliyat sırasında kaybettiğini söyledi. Protez dişlerin çıkartılması için ameliyat edilen hasta, bu ameliyattan sonra da kanama nedeniyle 4 kez hastaneye gitti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER