banner51

Ameliyatta akılalmaz unutkanlık!

İngiltere'nin saygın sağlık yayınlarından British Medical Journal (BMJ), akıllara durgunluk veren bir olayı okuyucularıyla paylaştı. Ameliyat olduktan sonra kan tükürmeye başlayan bir hastanın boğazına takma dişlerinin kaçtığı 8 gün sonra fark edildi.

Ameliyatta akılalmaz unutkanlık!

BMJ’da yer alan olaya göre adı açıklanmayan hasta, karın duvarındaki iyi huylu bir kitlenin alınması için geçen yıl ameliyata alındı. Ancak operasyondan 6 gün sonra hastaneye gidip katı hiçbir şey yiyemediğinden şikayet etti.

Doktorlar, ameliyat sırasında boğazına sokulan tüp nedeniyle, solunum yollarında bir enfeksiyon oluştuğunu düşündü ve hastaya antibiyotik ve steroid verdi. Hasta 2 gün sonra aynı şikayetle geri dönünce, doktorlar boğazını inceledi. İnceleme sonucu ses tellerinin üzerine yarım yuvarlak bir nesne olduğu fark edildi.

‘KAYIT ALTINA ALINMALIYDI’

Hasta bu noktada, doktorlara 3 takma dişten oluşan protezini ameliyat sırasında kaybettiğini söyledi. Protez dişlerin çıkartılması için ameliyat edilen hasta, bu ameliyattan sonra da kanama nedeniyle 4 kez hastaneye gitti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER