Almanya'dan Mültecilere Yardım Eli

Irak ve Suriye’de yaşanan savaş nedeniyle topraklarından göç ederek Türkiye’ye yerleşen mültecilere, Almanya’dan yardım eli uzandı.

Almanya'dan Mültecilere Yardım Eli
Duisburg’ta yaşayan ve yardım kampanyalarıyla tanınan Gülistan Aksoy, gelirinin tamamı Şanlıurfa’nın Viranşehir İlçesi’nde bulunan Irak ve Suriyeli mültecilere gönderilecek bir yardım konseri düzenledi. Oberhausen kentinde bulunan Salon 2000’de yapılan yardım konserine, yoğun ilgi oldu. Çok sayıda kişi giriş biletleri alarak geceye maddi destek sağlarken, 20’yi aşkın ses sanatçısı da ücret almadan konserde sahneye çıktı. Yardım konseri için salonu dolduranlar, art arda sanatçıların sevilen şarkılarını dinledi.
 
Mülteciler için yardım kampanyasını organize eden Gülistan Aksoy, toplanacak yardımları, daha önce Van depremzedelere ulaştırdıkları gibi, bizzat kendisinin Türkiye’ye giderek ulaştıracağını söyledi. Yardım sever Gülistan Aksoy, konserin yanı sıra duyarlı kişilerden kıyafet toplandığını ve kiralanacak 1 TIR ile kıyafetleri de Viranşehir’e götüreceğini belirtti. Konuşmasında kampanyaya destek verenlere teşekkür eden Gülistan Aksoy, şöyle dedi:
 
"Duyarlı vatandaş ve sanatçılarımızın katkılarıyla yardıma muhtaç insanlara el uzatacağız. Bu kış aylarında elbise bulmakta zorlanan insanlara giderek, kıyafetlerden kendilerine vererek sevindireceğiz. Bu da bizi mutlu edecek."
 
Yardım konserinde Grup Beydağı, Bilge Şimşek, Alev Coşkun, Düzgün Ersen, Çağla Yıldırım, Alkan, Ersoy Dinç ve Caner Gülsüm gibi ses sanatçıları sahneye çıktı.
Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2014, 11:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER