Almanya'da Taşkınlık Yapan Pkk Yandaşlarına Polis Müdahalesi

Almanya’nın Köln kentinde, Almanya Yeni Türk Komitesi’nin (AYTK) organize ettiği teröre karşı düzenlenen miting ile aynı saatte yakın yerde gösteri yapan PKK yandaşları arasında gerginlik yaşandı. Polis taşkınlık yapan PKK yandaşı gruba müdahale ederek çok sayıda kişiyi gözaltına aldı.

Almanya'da Taşkınlık Yapan Pkk Yandaşlarına Polis Müdahalesi
AYTK’nın teröre karşı düzenlediği mitinge katılanlar saat 16.00’dan itibaren Ebert Meydanında toplanmaya başladılar. Aynı saatlerde PKK yandaşları ise Köln Katedrali yanındaki Breslauer Meydanı’nda toplandı. AYTK’nın mitingine katılan grup ellerinde Türk bayrakları ile yürüyüşe geçti. Bir süre sonra Weidengasse tarafından ellerinde Abdullah Öcalan posterleri bulunan 50 kişilik PKK yandaşı grup ile diğer grup karşılaştı. iki grup arasında sözlü tartışmalar yaşandı. Taşkınlık yapan PKK yandaşlarına bir süre sonra polis müdahalede bulundu. Polisin biber gazlı ve coplu müdahalesi sırasında PKK yandaşları çöp kutularını devirerek polise cam ve plastik su şişeleri attı. Arbede sırasında bazı polislerin yaralandığı görüldü. Grup polisin müdahalesinin ardından dağıldı.
 
AYTK’nın yürüyüş kolundakilerin Köln Katedraline yaklaşmasıyla ortam tekrar gerildi. PKK yandaşlarının taşkınlık girişimleri üzerine polis çok sayıda PKK yandaşını gözaltına aldı. Olaylar akşam saatlerine kadar devam etti.
Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2016, 23:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER