Almanya'da Ortak Mücadele Çağrısı

Almanya’da Tröglitz kenti Belediye Başkanı Markus Nierth’ın aşırı sağcıların baskısı yüzünden görevinden istifa etmesi ile ilgili tepkiler sürüyor.

Almanya'da Ortak Mücadele Çağrısı
Kuzey Ren Vestfalya (KRV) Eyaleti Parlamentosu’nda SPD Grubu’nun Uyum Politikası Sözcüsü olan İbrahim Yetim, aşırı sağcılara karşı daha kararlı bir duruş sergilenmesini istedi. İbrahim Yetim şunları söyledi:
 
“Demokratik düzenimizin düşmanlarının bir politikacının görevinden istifa etmesine neden olacak bir baskı oluşturması oldukça endişe verici ve korkutucu. Markus Nierth’in istifa etmesini gerektirecek derecede kendisini kıskaçta hissetmesinden dolayı çok üzgünüm. Duisburg Belediye Başkanı Manfred Osenger de düşmanlıklarla karşı karşıya kalmış, evine saldırı düzenlenmişti. Osenger Duisburg’un Neuenkamp semtinde bir mülteci yurdunun kurulması için mücadele veriyordu. Ayrıca Dortmund’ta aşırı sağcı oluşumlar hakkında haber yapan ve bu yüzden defalarca tehdit edilen Gazeteci Marcus Arndt da taşlı saldırıya uğradı. Naziler politikacıları ve gazetecileri korkutmak ve yıldırmak istiyorlar. Buna elimizde olan bütün hukuksal güçle karşı koymalıyız. Siyaset ve sivil toplum örgütleri, aşırı sağcılardan gelen düşmanlıklara ve tehditlere birlikte karşı koymalı.
Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2015, 23:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER