banner9

Akıncı Tebrikleri Kabul Etti

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve eşi Meral Akıncı, Kurban Bayramı nedeniyle bu sabah halkın bayram tebriklerini kabul etti.

Akıncı Tebrikleri Kabul Etti
KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, tebrik kabulünün ardından basına yaptığı açıklamada, bayramların ailelerin ve toplumun bir araya gelmesiyle sevginin ve dayanışmanın öne çıktığı günler olduğunu belirtti. Akıncı, çok yakınlarda ciddi sorunların, Ortadoğu’da savaşların yaşandığı, terör eylemlerinin kol gezdiği, insanların evinden yurdundan söküldüğü, küçücük cansız bedenlerin sahile vurduğu acı bir ortamda ister istemez bayramların buruk geçtiğini ifade etti. Gelecekte böylesi olayların yaşanmayacağı bir bölge ve dünya özlemiyle yaşadıklarını kaydeden Akıncı, yıllar önce bu tür olayları yaşamış bir toplumun bireyi olarak yaşanan acıların bir an önce son bulması temennisinde bulundu. Cumhurbaşkanı Akıncı, Kıbrıs’ta bulunacak adil ve kalıcı bir çözümle bölgede güzel bir örnek oluşturulabileceğine işaret ederek, her iki toplumun da beğeneceği ve çoğunluğun onay vereceği bir uzlaşmayı ortaya koymanın, topluma verilebilecek en büyük hediye olduğunu söyledi.
 
KKTC CUMHURBAŞKANI AKINCI İLE ERDOĞAN’DAN KARŞILIKLI BAYRAM KUTLAMA MESAJI
 
KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kurban Bayramı dolayısıyla birbirlerine kutlama mesajı gönderdi. Erdoğan mesajlarda, gerek şahıslarının, gerekse Türk halkının ve tüm İslam aleminin bayramını kutladı. KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı, barış ve huzur içinde bir gelecek temennisinde bulundu.
 
ERDOĞAN’IN MESAJI
 
Erdoğan mesajında şu ifadelere yer verdi: “Mübarek Kurban Bayramı münasebetiyle Zat-ı Devletleri’ni milletim ve şahsım adına en kalbi duygularımla tebrik eder, bilvesile siz aziz kardeşimin sağlık ve mutluluğu ile dost ve kardeş Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti halkına barış, huzur, esenlik ve refahını Cenab-ı Allah’tan dilerim."
 
 
Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2015, 14:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER