ABD'den Kobani'ye Yardım!

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı, Kobani'de IŞİD'le savaşan Kürt gruplara ilk kez "havadan silah, mühimmat ve tıbbi yardım ulaştırıldığını" açıkladı. ABD ordusu, Kobani'ye yardımı C-130 kargo uçaklarıyla yaptı. Amerikan ordusu, bu yardımları önümüzdeki günlerde de sürdürmeyi planlıyor.

ABD, Kobani'de terör örgütü IŞİD'le savaşan Kürt güçlerine silah yardımında bulundu. ABD'nin Kobani'ye silah yardımıyla ilgili bir açıklama da, Dışişleri Bakanlığı'ndan geldi. Türk Dışişleri Bakanlığı yetkilisinden yapılan açıklamada, Kobani'ye ABD kargo uçakları tarafından yapılan silah yardımında Türk hava sahasının kullanılmadığı belirtildi.
 
ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı'ndan yapılan açıklamada, 27 koli silah, mühimmat ve tıbbi malzemenin C-130 kargo uçaklarıyla Kobani'deki Kürt güçlere ulaştırıldığı belirtildi.Kobani'ye havadan bırakılan silahların Kuzey Irak'taki Kürt yönetiminden temin edildiği de açıklandı.
 
Kobani'yi savunan Kürt güçlerin sözcüsü Redur Halil büyük miktarda mühimmat ve silahın kentte ulaştığını doğruladı. Kürt sözcü Halil, daha fazla yardımın gelmesini beklediklerini de vurguladı.
Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2014, 14:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER