banner51

ABD'de Okula Saldırı: 2 Ölü

ABD'nin Nevada eyaletindeki bir ortaokulda silahlı saldırı düzenlendi. Saldırıda iki kişi hayatını kaybetti. Ölenlerden birisinin öğrencilerini korumaya çalışan matematik öğretmeni olduğu belirtildi.

ABD'de Okula Saldırı: 2 Ölü
ABD'nin Nevada eyaletine bağlı Sparks kenti polis şefi yardımcısı Tom Robinson, saldırının bir haftalık tatilin ardından okula dönen öğrencilerin derse başlamaya hazırlandıkları sırada düzenlendiğini açıkladı.
 
Bir öğrencinin yarı otomatik bir silahla sınıfında ateş açtığını belirten Robinson, saldırıda vücudunu öğrencilerine siper eden matematik öğretmeni Michael Landsberry'nin yaşamını yitirdiğini, 12 yaşında iki öğrencinin de yaralandığını söyledi.
 
Sparks Belediye Başkanı Geno Martini, 45 yaşındaki Landsberry'nin Afganistan'da görev yaptıktan sonra ordudan emekli olduğunu ve ortaokulda öğretmenlik yaptığını açıkladı.
 
Biri karnından, diğeri omzundan yaralanan öğrencilerin durumunun ise iyiye gittiği belirtildi.
 
Yarı otomatik silahla saldırı düzenleyen ve kimliği açıklanmayan öğrencinin saldırının ardından intihar ettiği öğrenildi. Öğrencinin silahı nereden bulduğu henüz bilinmiyor.
 
Ortaokul 7. ve 8. sınıf öğrencisi yaklaşık 700 öğrencinin eğitim gördüğü okul, saldırının ardından bir haftalığına tatil edildi.
 
ABD, geçtiğimiz yıl da Connecticut eyaletindeki Newtown kentinde düzenlenen silahlı saldırıyla sarsılmıştı. Adam Lanza adlı genç, 14 Aralık'ta önce birlikte yaşadığı annesini başından vurarak öldürmüş, daha sonra Sandy Hook İlkokulu'nu basmıştı. Lanza, 20'si çocuk 26 kişiyi öldürdükten sonra intihar etmişti.
Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2013, 10:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER