665 Suriyeli Türkiye'ye Sığındı

Suriye'deki iç karışıklıklardan kaçan, aralarında biri albay 41 askerin de bulunduğu 665 Suriyeli, Hatay'ın Reyhanlı ve Yayladağı ilçelerinden Türkiye'ye geldi.

665 Suriyeli Türkiye'ye Sığındı

 

Grup içindeki yaralı 3 asker arasında yer alan üsteğmen 23 yaşındaki Ahmet El Iraki, götürüldüğü Yayladağı Devlet Hastanesi'nde öldü. 
 
Reyhanlı'ya bağlı Bükülmez, Kavalcık ve Kuşaklı köylerinin yakınındaki sınırdan biri albay 40 asker ile aileleri 325 kişi Türkiye'ye geçiş yaptı. Jandarmalar tarafından karşılanan Suriyeli askerler Altınözü İlçesi'ndeki Apaydın kampına, aileleri ise Şanlıurfa'nın Ceylanpınar İlçesi'ndeki kampa gönderildi.
 
Yayladağı'na bağlı Topraktutan Köyü yakınlarındaki sınırdan ise 3'ü yaralı 300 Suriyeli, Türk topraklarına geçiş yaptı. Sırtından vurulup, ağır yaralandığı belirtilen Suriye ordusunda görevli üsteğmen 23 yaşındaki Ahmet El Iraki, götürüldüğü Yayladağı Devlet Hastanesi'nde kurtarılamadı. 2 yaralı ise Antakya Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. 
 
Lazkiye'ye bağlı El Aydo beldesinden geldiği öğrenilen 297 kişi kabul işlemlerinin ardından Ceylanpınar'daki kampa sevk edildi.
 
 
Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2012, 13:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER