'5 Yıldır Yaşadığımızı Yaşadılar'

Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad, Fransa'nın başkenti Paris'teki saldırılarla ilgili, 'Fransa, Suriye'nin beş yıldır yaşadığı terörü dün akşam yaşadı' açıklamasında bulundu.

'5 Yıldır Yaşadığımızı Yaşadılar'
Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad, Fransa’nın terör gecesiyle ilgili açıklamalarda bulundu. 
 
Fransa’dan, aralarında eski ulaştırma bakanı Thierry Mariani’nin de aralarında bulunduğu dört kişilik bir heyeti kabul eden Esad, taziyelerini iletti.
 
Europe 1’den Xavier Yvon’un haberine göre, 127 kişinin hayatını kaybettiği saldırıyla ilgili, ‘Fransa, Suriye'nin beş yıldır yaşadığı terörü dün akşam yaşadı’ ifadesini kullandı. Saldırıları kınayan Suriye lideri, Bağdat'taki terör saldırılarıyla Paris'i hedef alan saldırıların ayrılamayacağını belirtti ve terörizmin "sınırları tanımadığını" vurguladı. Esad sözlerini şöyle sürdürdü: 
 
"Batı devletleri, özellikle de Fransa tarafından bölgedeki olaylara yönelik uygulanan yanlış politikalar ve onun müttefiklerinin teröristlere desteğine cahilliği terörizmin yayılmasının arkasındaki nedenlerdir."
 
Fransa'nın başkenti Paris’te eş zamanlı gerçekleştirilen silahlı ve bombalı saldırılarla kana bulandı. En az 1128 kişi hayatını kaybetti. Dünyayı şoke eden eylem, 11 Eylül'den bu yana bir Batı başkentini vuran en kanlı saldırı olarak tarihe geçti. Fransa, ABD ve Türkiye’nin IŞİD’e karşı askeri operasyonları artırmaya hazırlandığı yönünde haberlerin yayınlandığı, G-20 zirvesi arifesinde gerçekleşen son yılların bu en büyük terör eylemi tüm dünyada kınandı.
Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2015, 18:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER