banner51

3 Bin Kişilik Gemide Oryantal Şov

Londra’da oryantal sanatçısı Melisa Yavaş, yaklaşık 3 bin kişilik seyahat gemisinde şov yapıyor. İzmir doğumlu Melisa, 8 Kasım’da İtalya’dan başlayan gemi şovunun Brezilya’nın Santos kentinde son bulacağını söyledi. Gemideki şovun 20 gün süreceğini anlatan Melisa, İtalya’nın Venice kentinden başlayacak olan yolculuğun, Valletta, Barcelona, Lizbon, Funchal, Tenerife , Salvador De Bahla, Rio De Janero ve Santos da son ereceğini belirtti.

3 Bin Kişilik Gemide Oryantal Şov
Melisa Yavaş, yolculuk boyunca gemideki etkinliklere katılarak danslarını sergileyeceğini anlatırken "Aynı zamanda istek üzerine gemide belirli günlerde ‘Belly Dance’ kursları da vereceğim” dedi. Yavaş, meslek hayatında ilk defa böyle bir gemi macerasına atıldığını ve çok heyecanlı olduğunu ifade ederek, "Kültürümüzü böyle bir ortamda tanıtmak benim için gurur verici" diye konuştu. Aldığı dil ve psikoterapi eğitimleri ardından İngiltere’nin sayılı dansçıları arasına girmeyi başaran Melisa şunları söyledi:
 
"Yeni yüzlerle çalışıp insanları tanımak, yeni yerler görmek, kişisel ve profesyonel olarak mesleğimi icra etmek, insanları eğlendirmek keyif verici bir şey."
 
Yaklaşık 8 yıldan bu yana sanat yaşamını Londra’da sürdüren Türk oryantal dansçı Melisa Yavaş, geçen yıl Londra Moda Haftası kapsamında düzenlenen gecenin açılışında bir oryantal şov yaptığını ve İngilizler’in büyük ilgisini çektiğini söyledi. Melisa aynı zamanda İngiltere’de vakıf ve benzeri yardım kuruluşları için düzenlenen gecelere ücret almadan sahneye çıkıp destek verdiğini belirtti. Konuşmasında Şubat 2013 yılında başlattığı ‘Kush’ (Kuş) projesi ile ilgili de bilgi veren Türk Kızı, "Proje şu an aktif değil, oryantal dans teknikleri ve alternatif terapileri bir arada kullandım. Önce Londra’da bulunan Sadler’s Wells tiyatrosunda sonra da Cambridge gerçekleştirdim" dedi.
Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2014, 11:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER