Deniz Yücel ve Tuncay Özkan'ın pozu...

Yalnızca 2 yıl önce bu tarihlerde dönemin İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, kent siyasetine ve CHP'ye yeni bir figür kazandırarak Deniz Yücel'in CHP İzmir İl Başkanı olmasını sağlamıştı. O tarihte Yücel'in kazanması için elini değil, gövdesini taşın altına koyan Kocaoğlu, kongre günü "patron benim" mesajı verirken, Yücel de Celal Atik Spor Salonu'na "İzmir Aziz'dir, Aziz kalacak" sloganları altında girmişti.

Yücel'in Buca'dan belediye meclis üyeliği ve İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi'ndeki CHP Grup Sözcülüğü görevleriyle 4 yıllık aktif siyaset hayatındaki hızlı yükselişi sonrası, Kocaoğlu ile aralarının bozulması da aynı hızla gerçekleşti. Kocaoğlu'nun CHP Genel Merkezi'nde değişim yanlısı tutumu karşısında, Yücel, "CHP'nin lider sorunu yoktur" diyerek göreve geldiği günden itibaren ilk kez ve çok net çekilde Kocaoğlu ile karşı karşıya geldi.

Tabii her ne kadar Kocaoğlu ile fikir ayrılığına düşse de, kongre sürecinden kalma hesaptan dolayı Yücel ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan karşı karşıyaydı. Özkan'ın İzmir'de bir otelde ilçe başkanlarıyla bir araya gelme hamlesi, Yücel'e açık mesaj olarak okundu: Artık yanında Kocaoğlu yok...

Akabinde gelişen süreçte ilçe belediye başkan adaylarının belirlenme dönemiyle birlikte Yücel ve Özkan'ın iletişimi kuvvetlendi, listeler hazırlanırken anlaşıldı ve bugüne gelindi.

İlçe kongrelerinin neredeyse sona ermek üzere olduğu şu günlerde, birlikte yürümelerine kesin gözüyle bakılan Deniz Yücel ve Tuncay Özkan'ın, Bornova üzerinden ayrışma yaşadığı ve bu ayrışmanın derin bir çatlağa dönüştüğü iddia edildi.

Bunun üstüne ise Ankara'da CHP Genel Merkezi'nde Tuncay Özkan ve Deniz Yücel, bir masada poz vererek, "Birlikte çalışıyoruz" mesajını örgüte iletti. 

Başa dönelim... Sadece 2 sene önce "İzmir Aziz kalacak" sloganlarıyla kongre salonuna girmişti Yücel. 

Sona atlayalım... Yalnızca 2 yıllık bir süreçte Tuncay Özkan ile aynı masada "Aramızda sorun yok" mesajı...

İzmir siyasetinde benzerine az rastlanır bu hızlı blok değişimi sonrası son sözü Cumhurbaşkanı Erdoğan misali söylemek gerekirse;

Kadere bak... Kadere bak... Kimler, kimlerle beraber.

YORUM EKLE