Bugün güzel yaşadım ben

Yaşamak güzel... Bu kadar keşmekeş arasında yaşamak için bir sebep aradığımız günler vardır. Ne zaman biteceğini bilemediğimiz Acılara katlanamadığımız, Haksızlıklar karşısında Bunaldığımız, Neden ben? Dediğimiz günler için……

Sebep arama...Gülümse... Bunu yapabilmenin kolay olmadığını biliyorum.  Kolay olmadığını bilerek, gerçekten bunu yapabileceğine inanarak GÜLÜMSE…. Tüm acına rağmen Aynanın karşısına geç ve kendine GÜNAYDIN de. Kendin için en güzel giysilerini giyin, tak takıştır sür sürüştür bu gün.

Yaşadığın tüm hüzün ve umutsuzlukları yok saymasan da portmantoya bırakıver dışarı çıkarken. Güneşe, bulutlara ya da yağmura, ağaçlara, kuşlara merhaba de….. Farkına var doğanın her zerresinin. Öğle yemeğinde yediğin gevreği padişah sofrası gibi hisset... Gevreğin bir parçası daldaki küçük serçenin olsun.

Tebessümün dudaklarına yapışıp kalsın. Kalsın ki; gülüşlerin vücut kimyasını değiştirsin. Bugün gülümsemeyle karşıla iş arkadaşlarını. Gülümsemen karşıdan gelen insanların onları tanıdığını düşünüp bulaşıcı gülümsemeler oluştursun.

Akşam iş çıkışında eve koşmasın adımların. Dağıt kendini sokaklarda, deniz kıyısında. Kendine demli bir çay söyle. Bir tane de karşındaki iskemleye… Tokuştur gülümseyerek çayını bende seninle içermişim gibi. Eve dönerken aldığın sıcacık ekmeği sevgiyle koy mutfak masasına. İnceden inceye neşeli bir türkü tuttur yemeği hazırlarken. Evde kim varsa bulaştır neşeni… Şöyle bir şaşırsınlar.

Yatağa doğru giderken portmantoda duran hüzünlerine bulaşmadan gün boyu yaşattığın neşe için kutla kendini. İyi geceler dilerken, yarın Gülümseyerek uyanacağın yeni güne ve güneşe doğru uzan yatağına...

Bu gece hayatın son bulabilir ya da Sabah yeni bir güne gülümseyerek uyanabilirsin...

Ama bugün güzel yaşadık…………

YORUM EKLE